Дневен хороскоп за 17 Септември: Еден знак нека заборави на тврдоглавоста

Овен

Денес ќе имате лоша комуникација со луѓето околу вас. Уживате во стабилната врска. Не забележувате дека партнерот не е во потполност отворен кон вас.

Бик

Ве очекува кратко патување. Иако ќе се борите за своите цели, нема да успеете да ги реализирате целосно. Прилично сте тврдоглави и непопустливи. На партнерот не му е до карање и свесно ви попушта.

Близнаци

Ве очекува прилив на пари. Мечтаете за врска. Се надевате дека симпатијата ќе ве изненади и ќе ве повика на состанок.

Рак

Ве очекуваат потешкотии за кои мислите дека лесно ќе се решат. Прилично сте посесивни кон партнерот. Тој знае да крие дека комуницира со други луѓе.


Следна страна