Докази дека славните дами немаат толку бујна коса како што изгледа

Познати личности од светот на модата, музиката и филмот пред центарот на вниманието секогаш имаат беспрекорна фризура. Ова се должи на нивните фризери кои им овозможуваат највисок квалитет на третмани за коса.

Но, за нивната виталност и густина, често се заслужни и екстензиите за коса, па дури и перики.

„Кога одам на часови по јога во Лос Анџелес и кога ја изведувам позата на куче со поглед нанадвор, гледам дека сите имаат екстензии за коса, дури и не-познати личности“, изјави во една пригода стилистката за коса на славни личности Саша Чарлс.

Надградбите за коса се толку сеприсутни што многу познати личности не кријат ниту дека ги носат. Ова е непобитно кога, на пример, Џенифер Лопез прошета низ аеродромот со симпатична боб фризура и еден ден подоцна сјаеше на црвениот тепих со прекрасна коса достигнувајќи ја нејзината должина до половината.

Но, познатите личности не користат само надградби, туку и волумен. Дамите со тенка коса најчесто користат екстензии за коса, бидејќи тие значително ги трансформираат своите фризури за кратко време и ги прават бујни.

Погледнете ја во галеријата со фотографии и видете како изгледаат косите на славните дами со помош на холивудски фризери и без:


Фото: Getty Images / Profimedia.hr