Драга, се омажи за мамино синче: За неа велат дека е најтажната невеста (ВИДЕО)

Видеото со една (тажна) млада жена тотално ги „запали“ социјалните мрежи

„Многу ми е жал за овие млади луѓе“, стои во описот на видеото, кое привлече голем интерес на социјалната мрежа „Редит“.

За младата жена од сликата или видеото се вели дека е најтажната невеста на светот. И навистина го остава тој впечаток. Дополнително објаснување за тажниот израз на нејзиното лице дава ова видео. Дали е потребно да објасните нешто по ова расположение на вашата свадба? Но, погледнете, има интересни детали во видеото.


Saw this on TikTok - I feel so bad for this bride from r/weddingshaming


Видеото покажува весела група луѓе кои стојат зад тажната невеста, вклучувајќи го и младоженецот и, претпоставуваме, неговите родители. Дали расположението на невестата е последица на моментот или е потрајна состојба, но добро погледнете ја жената во бел фустан што личи на венчаница. Иако не се познава многу, се сомнева дека станува збор за мајката на младоженецот.

Тоа фрла многу светло на целата ситуација, па меѓу коментарите имаше еден ваков: „Душо, ако не си разбрала, се омажи за мамин син“.


Фото: Редит

Moжеби ќе ве интересира:

Среде венчавка: Младенци си ги избричија главите во знак на поддршка за мајката на невестата болна од рак