Душа од мојата душа, те сакам како јас да сум те родила: Анастасија Ражнатовиќ со емотивни зборови кон внукот Жељко

По Вељко и Цеца, се огласи и гордата тетка Анастасија


Анастасија Ражнатовиќ, со емотивна порака се обрати кон внукот Жељко на денот на неговото крштевање.

Таа на својот профил на Инстаграм објави видео, каде може да се види како го држи малиот Жељко во раце, а на овој специјален ден, му испрати порака која ги разнежни сите.
- Мило мое срце. Душа од мојата душа. Среќно крштевање. Бог знае колку те засакав веднаш штом дознав дека доаѓаш кај нас, а уште повеќе кога првпат те видов. Овој ден е голем ден за мене, и ќе го паметам до крајот на животот - напиша Анастасија.

View this post on Instagram

Srce moje najdraže. Dušo moje duše. Srećno nam tvoje krštenje. Bog zna koliko sam te zavolela čim sam saznala da nam dolaziš na svet, a još više kad sam te prvi put ugledala. Ovaj dan je za mene veliki dan, jedan koji ću pamtiti čitav život. Nemam svoju decu ali veruj mi da  te osećam i gledam baš kao da sam te rodila. Ljubav koju osećam kada te pogledam u te tvoje nevine pametne okice je nemerljiva. Znam da ću se ponositi tobom i da ćeš biti momčina kakve nema! Volim te najlepše moje više od života!

A post shared by   A N A S T A S I J A (@raznatovicanastasija) on
- Јас немам свои деца, но верувај ми, се чувствувам и те гледам исто како јас да сум те родила. Љубовта што ја чувствувам кога те гледам во твоите невини паметни очи е неизмерна. Знам дека ќе бидам горда на тебе и дека ќе бидеш единствен! Те сакам најубаво мое повеќе од животот! - додаде гордата тетка.

Бројните следбеници на Анастасија под нејзината објава за Жељко и честитаа за крштевањето.

Инаку, церемонијата за крштевањето се одржа вчера, на големиот верски празник Петровден, во Храмот Света Сава во Белград, каде што Богдана и Вељко, минатата година, положија заклетва за вечна љубов пред Бога.

Бидејќи сакаа сè да биде подалеку од очите на јавноста, на крштевањето присуствуваа членовите на најблиското семејство, Родиќ и Ражнатовиќ, а по церемонијата, сите отидоа на семеен ручек.


Фото и Видео: Инстаграм

Цеца го покажа внукот: На кого личи?

Вељко за Цеца: Мама е сама! Како после еден орел да спие со гулаби!