Џил Бајден ја покажа Божиќната декорација во Белата куќа, Меланија „подобро ја заврши задачата“? (ВИДЕО-ФОТО)

Раскошно осветлување, многу новогодишни елки и украси ја красат Белата куќа и оваа година

Главната тема на овогодинешното божиќно украсување на Белата куќа во Вашингтон под водство на американската прва дама Џил Бајден е поврзаноста на сите луѓе, без разлика на нивната националност, пол, политички преференци...

Не само за Божиќ, туку и во текот на следната година.Погледнете ги со нас овогодинешните божиќни украси, кои првата дама на Америка сама ги избра и со месеци работеше на украсувањето, како што е традиција на секоја прва дама.


Вртете десно за повеќе фотки:На официјалниот Инстаграм профил на Белата куќа се појавија фотографии од декорациите, а набрзо почнаа да следат многу разновидни реакции. Иако на некои им се допадна пораката и стилот на првата дама, имаше повеќе кои ја критикуваа.„Џил Бајден воопшто нема вкус“, „Украсите на мојот сосед изгледаат поубаво“, „Тоа е раскошно и немагинативно“, „Изгледа дека сè склопила во последен момент“, напишале корисниците на мрежата, а многумина мислат дека Меланија Трамп многу подобро ја заврши задачата.

Сетете се само на нејзината декорација кога беше прва дама:

FOTO: PROFIMEDIA


Како ви се допаѓа овогодинешното украсување на Белата куќа?