Едноставна, но ефектна комбинација: Црната боја е секогаш ИН

Инспирација за стилот на неделата ни е модната блогерка Александра Трпевска. Нејзината одлична „street style“ комбинација е едноставна, а во исто време многу ефектна.

Минимализмот постигнат со црниот капут  и елегантниот фустан е совршен избор за празничните денови кои следуваат. Кројот на ракавите на фустанот кој потсетува на оние од принцезите на Дизни, и чантата која ја руши монотонијата се совршена двојка.

Модна комбинација погодна за обична прошетка и кафе, но и за деловен изглед на работа, зарем не?