(ФОТО) Џенифер Лопез со фризурата на сезоната: Кратка коса за помлад изглед

Изгледа феноменално!

Велат дека жените ја менуваат својата фризура кога не се задоволни од ситуацијата во животот. Дали е тоа случај со пејачката Џенифер Лопез, не знаеме. Но, едно е сигурно, Џеј Ло успеа да не воодушеви со огромна промена и овој пат.

Имено, пејачката ја скрати косата, а новата фризура не само што и изгледа феноменално, туку се чини дека барем визуелно ја подмлади уште неколку години.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)



Фото: Инстаграм/Jlo

Можеби ќе ве интересира:

На повидок голем скандал: Свршеникот на Џенифер Лопез имал „афера“ со оваа русокоса? (ФОТО)

(ФОТО) Ултра скапите фармерки на Џенифер Лопез: Ќе ги носите или ќе се згрозите од нив?