(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Лесните обувки се фаворит за секоја летна комбинација, финиш кој треба да изгледа спектакуларно, а сепак да биде удобен.

Ова лето тоа се ефектниот пар сандали, кои се направени дури и за најтоплите денови.

Од шармантни фустани до лежерни шорцеви и маички, совршениот пар сандали ќе го краси секој изглед, а со својата ефектност и удобност ќе ни помогне да ги преживееме летните горештини. 

Parfois сандали, цена 990 денари

Оваа сезона рамните сандали се популарни од било кога. Препознатливата удобност направи ова да биде омилено парче обувки кај трендсетерките, но и кај дизајнерите на обувки.

Меѓу најпосакуваните сандали ова лето се оние со многу врвки и детали со школки, но и едноставните и класични сандали со кожено ременче.

Mango сандали, цена 2490 денари

Иако акцентот е на неутралните бои, како црна и нијанси на крем боја, кои даваат можност за многу комбинации, сепак во колекциите на брендовите може да се најдат и сандали во јаки неон бои, како и нежни пастелни.