(ФОТО) Го покажа вистинското лице: Драгана Мирковиќ без шминка на 52 години

Пејачката Драгана Мирковиќ на музичката сцена е скоро три децении, а со својата насмевка, глас и стас ги освои срцата на милиони лица. Таа е една од музичките грации со кои растеа децата од 90-тите, заедно со Лепа Брена и Светлана-Цеца Ражнатовиќ. Многу од нејзините песни се наши драги спомени кои не потсетуваат на убави моменти од детството. Песни на нашите мајки, баби.

Имено, Драгана на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која скоро и да нема шминка, но на истата видно се познава дека таа користи филтер.

Коментарите за нејзиниот изглед од нејзините следбеници се само позитивни.


Фото: Инстаграм

(ФОТО) Драгана Мирковиќ во Версаче пред Мадона

(ФОТО) Непрепознатлива: Драгана Мирковиќ во бикини