(ФОТО) Кејт Мидлтон објави сензационална тајна за принцот Луис

Во последниве неколку денови, скоро целиот свет го сврте вниманието кон она што се случува во британското кралско семејство. Се разбира, многумина зборуваа за принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, но што и да се случува, повеќето луѓе гледаат само на тоа што го прават принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон.

Пред неколку дена, војвотката од Кембриџ беше во Бредфорд, каде разговараа со локалното население, го посетија градското собрание имаа и други активности. Факт е дека британската заедница ги обожава Вилијам и Кејт и е директно поврзана со нивните три деца - принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис.

Додека војвотката од Кембриџ беше со нејзиниот сопруг во Бредфорд, ја прашаа што се случува со нејзините деца, а особено со нејзиниот најмлад наследник, принцот Луис.

Во меѓувреме, принцот Вилијам покажа неверојатна фотографија од своето детство, во која откри неколку работи.

Жителите на Бредфорд ја прашаа Кејт што се случува со малиот принц Луис, кој ќе наполни две годинки во април.

Војвотката од Кембриџ сподели дека таа обрнувала многу внимание на воспитувањето на нејзините деца, особено во раните години: Во последно време, тој често ми кажува: „Мамо, гледај, јас веќе имам рамнотежа, се фали колку добро одел “, споделила Војвотката.

Во меѓувреме, принцот Вилијам (37) стана учесник во смешен инцидент за време на оваа посета. Во центарот  Кидмат, војводите беа пречекани со оригинална торта и мафини со нивните фотографии.

На една од фотографиите принцот не можеше да открие кој е на сликата - тој или неговата четиригодишна ќерка Шарлот.

„Тоа јас ли сум? Нели е ова Шарлот? “, извикал тој, гледајќи ја фотографијата.

Кога се увери дека ова е навистина неговата детска слика, тој повторно се воодушеви, па на својот Твитер профил сподели колаж на неговата фотографија како дете и онаа на неговата ќерка.

„Дали сум јас? Дали е тоа Шарлот? О, Боже! Дали тоа сум јас? Изгледа како Шарлот? Тоа е неверојатно “, напиша шеговито.


Сличноста меѓу кралскиот татко и неговата наследничка е неверојатна, зарем не?