(ФОТО) Мет Гала балот откажан: Ѕвездите откриваат што би носеле

Годинава не се одржа Мет Гала балот -  најочекуваниот настан на модниот календар.

Како и повеќето настани, годишната Мет Гала - што требаше да се одржи во понеделникот во Њујорк - беше откажана поради пандемијата на коронавирус.

Сепак, не е се' изгубено, бидејќи познати личности, вклучувајќи ги Џулија Робертс, Кети Пери, Аманда Сејфрид, се облекоа и покажаа што би носеле, без оглед на тоа што сме во изолација.

Робертс сликана во нејзината бања носеше црно-бела тоалета. 


Ѕвездата Сејфрид, пак, објави фотографија од себеси на отворено во шумата.Кети Пери, исто така, покажа што би носела - костим од Џан Пол Гутиер инспириран од Мадона.
Поп-sвездата го очекува своето прво бебе со партнерот Орландо Блум.


Сепак се одржа виртуелен настан - наречен A Moment with the Met, чиј домаќин беше главната уредничка на Vogue, Ана Винтур.

Винтур им порача на гледачите дома: 
„Сепак, едно нешто што научивме во текот на ова тешко време е дека едни на други сме си потребни.

Таа, исто така, побара донации за Met и Common Thread, иницијатива да им се помогне на оние што се борат во модната индустрија.

Вог, исто така, одржа #MetGalaChallenge, со објавување на слики од рекреирање на претходните изгледи на Мет Бал.

Аутфитот на Карди Б за 2019 година.

Рекреација на изгледот на Ријана за 2017 година.