(ФОТО) Мора да ги пробате: Најпопуларните модни трендови на Инстаграм оваа есен

На прагот на претстојната сезона, многу модни професионалци презентираат свои опции за облека кои се совршени за овој период од годината.

Многу современи модни дизајнери и познавачи имаат свои профили на Инстаграм. И благодарение на огромниот број корисници на социјални мрежи, новите модни трендови брзо се здобиваат со светско признание!


Тексас јакна

За есента, секоја девојка треба да обрне внимание на надворешната облека што ќе ја стопли во ладни и облачни денови!

Речиси нема нешто посоодветно за оваа намена отколку топла тексас јакна.

Благодарение на разновидноста на модели и бои, можете лесно да изберете идеален модел на тексас јакна за вас да се чувствувате добро во есенските постудени денови.


Сатенско здолниште од миди должина

Тешко е да се замисли женска гардероба во која нема здолниште!

Ако сакате да создадете нежен, женски и софистициран изглед, најсоодветно за ова е сатенско здолниште со должина на миди.

Тоа ќе ја истакне вашата фигура на многу убав начин и, благодарение на неговиот лесен и лабав стил, ќе му даде допир на нежност на вашиот изглед.


Маичка на прерамки

Маичка на прерамки е најразновидниот елемент на женска гардероба, кој е погоден за секоја пригода! Може да биде во класичен бел стил, со принт или со чипка или без ...

Толку различни и секогаш многу секси.

Маичките совршено се комбинираат со големи гломазни џемпери, како и кожна јакна, елек или јакна.

Со нив секогаш ќе изгледате женствено, елегантно и многу секси.


Стилска чанта

Тешко дека ќе чуете која било жена да каже дека има доволно чанти и дека нема потреба од нова! Овој разновиден додаток совршено ја комплетира секоја слика.


Оваа есен ќе бидат хит чанти кои се како вреќи.

Разновидноста на бои му даваат на овој додаток уште поголем стил и убавина!


Класичен есенски мантил

Мантилот како јакна е класичен елемент на женска гардероба кој е совршен за облачни есенски денови.

Благодарение на својот воздржан стил, подеднакво добро се вклопува во секоја облека и додава допир на формалност и елеганција!


Широки фармерки со краток крој

Има ли нешто поудобно за носење од фармерки?!

Во наредната есенска сезона, широки фармерки со кратка кројка ќе уживаат во голема популарност.

И сето тоа заради нивниот широк и правилен крој што ги прави да изгледаат крајно оригинални и многу стилски!


Големи ѓердани

За да ја комплетирате вашата слика целосно, понекогаш е доволно само еден ланец.

Според модните дизајнери големите ѓердани ќе бидат огромен хит оваа есен!