(ФОТО) Нова трансформација: Нина Бадриќ повторно русокоса?

47 - годишната хрватска пејачка Нина Бадриќ, важи за една од најсексапилните пејачки на Балканот. Секогаш скоцкана од глава до петици, ги краде погледите каде и да се појави.

Често знае да направи трансформација кога е во прашање изгледот, а овој пат изборот падна на нејзината фризура. Иако пред 3 години во спотот за песната „Дани и године“ се „направи“ русокоса, денес ја повтори оваа промена.


Имено, на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која е со руса коса, а нејзините обожаватели и порачаа дека ќе ја сакаат и доколку ја обои косата со зелена боја.