(Фото) Ова е домот на Жељко Јоксимовиќ вреден 2,5 милиони евра

Познатиот српски музичар, Жељко Јоксимовиќ и Јована неговата сопруга, одлучија да го заменат станот на Врачара за многу луксузна вила на Сењак, пренесува српскиот портал Информатор. Недвижнината за која се наменети неверојатни 2,5 милиони се наоѓа во елитната белградска населба Дедиње и претходно припаѓала на блиски пријатели Јоксимовиќ, Ивана Мишковиќ и Горан Кариќ.

„Сè во куќата е многу пространо и декорирана до последниот детаљ. Кујната е убава, дневната соба е многу луксузна. Коста, Срна и Ана ќе имаат свои соби. Дури и ќерката од првиот брак Мина, што понекогаш доаѓа кај тато, има своја соба. Жељко планира една соба да ја претвори во студио“, раскажува изворот на изворот близок до брачната двојка.

За купување на вилата се одлучиле по раѓањето на сестрите близначки Срна и Ане. Повеќе барања за домаќинство и повеќе простор, па така оваа парцела од 2000 метри квадратни, дефинитивно ќе ги задоволи нивните потреби. Голема градина, отворен базен и детско игралиште со лулашки се само некои од објектите во кои семејството ќе биде во можност да ужива.