(ФОТО) Пет одлични идеи за новогодишни фризури: Блеснете во 2020!

Во очи на празниците размислуваме не само за местото каде ќе ја поминеме најлудата ноќ, туку и за нашиот стајлинг. Во продолжение ви нудиме неколку едноставни опции за трендовска фризура со која можете да блеснете.

Прстени

Во 2019 година стана многу модерно косата да се украсува со прстени. Најчестиот начин на користење на истите е кај фризуртата со плетенки. Изгледа многу необично, но ефектно.

Бисери

Уште еден тренд на кој, особено младите девојки, се’ повеќе се навлечени.

Ѕвездички

Како би се чувствувале да бидете ѕвезда на новогодишната забава? И тоа букваклно. Со „свемирските“ мини шноли тоа дефинитивно ќе ви појде од рака.

Сјај

Кога е во прашање Нова година, сјајот е универзален избор. Вклучувајќи го и сјајот во спрејот за коса.

Гумени ленти

Модата од 90-те повторно е ИН. Ако имате долга коса, направете едноставна фризура која може да се стилизира за само неколку минути.