(ФОТО) Пластичните хирурзи сложни: Меган Маркл имала естетски зафати

Пластичните хирурзи откриваат дека “побарувачката“ за изглед како поранешната војвотка од Сасекс постојано се зголемува.

- Меган има скоро совршено обликуван нос, очи правилно позиционирани и брада во форма на V. Нејзиното лице е во добра форма и е близу до она што Грците го сметаа за совршено - порача естетскиот хирург Де Силва за британските медиуми.

И додека сите најмногу му се восхитуваат на носот, што изгледа многу женствено од профил, експертите тврдат дека не станува збор за подарок од Мајка Природа, туку дека војвотката го „усовршила“ со пластични хирурзи.

На фотографиите од помладите денови разликата е јасно видлива

Нејзините фотографии од нејзините тинејџерски денови јасно покажуваат дека носот е поголем, иако Меган никогаш не признала дека претрпела какви било естетски процедури.

Експертите се согласуваат дека убавината на носот на поранешната актерка е во тоа што не е целосно совршен затоа што во еден дел има мала грутка која е скоро невидлива.

Како и да е, не е „доработен“ само нејзиниот нос, туку и нејзините јаготки и обликот на вилицата.

извор:Glossy.rs

(ФОТО) Насмевките на познатите пред да направат корекција на забите

Правила за убавина што Меган Маркл ги кршела за време на нејзините кралски должности