(ФОТО) Се огласи и баба Анабела: За прв пат откако Луна и Марко го открија полот на бебето

Прекрасно ...

Луна Џогани и Марко Миjковиќ неодамна открија дека ќе добијат девојче, а гордиот татко откри какво име ќе добие наследничката, парот го избрало името Миа.

Идните родители не ја кријат својата среќа заради доаѓањето на бебето, но и идната баба Анабела Атијас ја споделува таа радост.

Луна и нејзината мајка се чини дека ги закопаа секирите, а Анабела подеднакво се радува на новата улога, како и нејзините идни родители.

Таа на својот Инстаграм објави илустрација за бебето, како и линк до видеото снимено од Луна и Марко, кога го открија полот на детето.

Покрај тоа, таа остави јасна порака за љубов и среќа, објавувајќи неколку емотикони кои имаат „љубовни очи“.


Фото: Инстаграм/anabelci

Можеби ќе ве интересира:

Првото момче ѝ загина во војна, имаше тумор, а преживеа и депресија: Мрачната страна на Анабела