(ФОТО) Сестрата на Цеца е нејзина копија: Се разликуваат само по еден детаљ

Светлана Цеца Ражнатовиќ деновиве е актуелна по веста дека стана баба, па дека беше позитивна на Ковид-19.... овојпат објави фотографија со која се потсети на младоста.

Имено на фотографијата е со својата помлада сестра Лидија Оцокољиќ, со која одлично се согласуваат до ден денес, а Анастасија и Вељко ја обожаваат својата тетка.

Веднаш се забележува дека сестрите неверојатно си личат една на друга- па во тој момент единствено се разликувала бојата на коса, иако неодамна видовме како изгледала и Цеца како русокоса.