(ФОТО) Стилистите за коса едногласни: Ова е најбараната боја за коса сезонава

Жените уживаат во промената на косата само доколку се убедени дека новата боја на коса ќе им донесе не само убав изглед, туку и лесно одржување!

Знаеме дека вирусот ковид-19 прави планови за нас во последно време и дека не можеме да бидеме толку редовни во посетата на фризер.

Затоа е полн погодок кога бираме нијанса која изгледа добро и кога не е најсвежо обоена. За есен и зима 2020/2021 година стилистите за коса ја препорачуваат бојата цимет-бринети, пријатна и богата боја.

View this post on Instagram

A post shared by Kylie  (@kyliejenner)


Во никој случај не се препорачува сами да ја мешате оваа боја, бидејќи тоа треба да го направи професионалец. Добар стилист сигурно ќе одлучи да ја обои основата на косата во кафеава боја и да вметне црвеникави нијанси само во насоките.

Тоа е тајната на вистинската нијанса на цимет, и да бидете интензивни, или со неколку прамени, ако сакате суптилен ефект. Ако сакате многу интензивна варијанта, можете да се одлучите и за техниката омбре.


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Ја миете косата со врела вода, не го чистите чешелот: Најчести грешки кои ја оштетуваат косата