(ФОТО) Вистинска убавица: Сопругата на Милан Калиниќ зрачи со сексапил

Српскиот актер и водител Милан Калиниќ веќе 13 години е во среќен брак со сопругата Сандра, со која имаат две деца, Теа и Вук. Тие се венчаа по една година забавување, а приватниот живот го чуваат далеку од очите на јавноста.

Пред неколку дена тие се вратија од семејниот одмор во Египет, каде судејќи по фотографиите на Инстаграм профилот на Калиниќ, уживаа во топлото време и сите тамошни убавини.

Милан е познат по тоа што секогаш е физички подготвен и има супер тело, но на таа тема не засостанува ни неговата сопруга Сандра. 

Таа и покрај раѓањето на две деца е во топ форма на која може да ѝ позавидат и многу помлади девојки.