(ФOTO) Во чест на мрачната 2020: Целата куќа ја обои во црно

Хана Бичлер од Њу Орлеанс сподели слики од нејзината куќа на Твитер. Таа ја обоила целосно во црно - вклучувајќи ги ѕидовите, надворешните делови, ролетните, покривите и прозорските рамки. Луѓето се воодушевени од резултатот.

Сопственичката на куќата Хана Бичлер, реши да му го покаже на светот своето „мрачно дело“ со кое и оддаде почит на црната 2020 година. Таа рече дека извршила ремонт за да ги „одбележи“ тажните настани од оваа година и ја обоила својата куќа во црна боја, вклучувајќи ги ѕидовите, екстериерите, ролетните, покривите и рамките на прозорците, пренесува Дејли меил.


Таа објави снимки од нејзината ново насликана куќа на Твитер, и беше преплавена од пофалби од корисниците на социјалните мрежи, кои беа импресионирани од нејзините креативни напори.


Оваа година, пандемијата на вирусот ковид-19 ја затвори земјата и трагично стави крај на животот на 1,45 милиони луѓе ширум светот, а 13,3 милиони случаи и 266 илјади смртни случаи беа регистрирани во САД - најпогодена земја во светот.


Во својот твит Хана напиша: ‘Во спомен на 2020 година ја насликав мојата куќа ЦРНА ЦРНА ЦРНА ЦРНА !!! Хола. '

Соопштението беше придружено со три слики од надворешноста на нејзината ново-уредена резиденција.

Во делот за коментари, Хана објасни дека користела сјајни бои кои рефлектираат светлина. Сопственичката на куќата, објасни дека само не ја завршила работата, додала дека на професионалците им биле потребни два месеци да го завршат ремонтот.


Хана сподели и слика од внатрешноста на куќата, откривајќи го своето импресивно чувство за стил и љубов кон антиквитети и необични предмети, како што е славина во форма на лебед во нејзината бања.


Многумина реагираа брзо на Твитер, а неколкумина ја коментираа бојата избрана како „убава“.


Хана рече дека направила смел потег за да ја одбележи 2020 година - годината на пандемијата на коронавирусот. Оваа 2020 година беше исто така година во која смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис на 25 мај предизвика поширок разговор за полициската бруталност и расни односи во САД, што доведе до протести низ целата земја и одекна низ целиот свет.


Фото: Твитер

Можеби ќе ве интересира:

Интересен стајлинг за веридба каде доминира црвената боја: Симбол на една љубовна приказна од Битола