Фотографија на денот: Како ангел чувар - Тара од трибините го бодри тато Новак Ѓоковиќ

Сопругата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Јелена сподели емотивна и воедно преслатка фотографија од малата Тара, нивната ќеркичка, како од трибините го бодри татко и' Новак.
Облечена во бело лелеаво фустанче и со русата коса, Тара наликува на ангелче.

„Потврдено. Секој има свој ангел чувар... Ние сме со тебе татичко.“


Малата Tара ќе ве воодушеви: Јелена Ѓоковиќ сподели интересен семеен момент од нивниот дом (ВИДЕО)

Стил на денот: Јелена Ѓоковиќ и малата Тара во летни фустани и сламени шешири