(ГАЛЕРИЈА) Полно народ во Градски парк: Скопјани уживаат во убавиот ден

Откако бројот на новозаразени од коронавирус почна да опаѓа, се опуштија рестриктивните мерки, се опушти и народот.

Викендов ни послужи убавото време и сонцето, па скопјани побрзаа да го искористат денот во Градскиот парк.

Граѓаните се придржуваат на мерките, се држи дистанца и се носат заштитните маски.

Одлична вест е и што министерот за здравство, Венко Филипче, оцени дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини кои треба да пристигнат во нашата земја.

ГАЛЕРИЈА:
фото:Р.Ж.М