Гавазова на тераса, Велевска во двор: Македонските фолкерки во костими за капење

Иако деновиве времето не е баш погодно за летните водени лудории, истото не ги спречи македонските фолкерки да се соблечат во костими за капење. Пејачките Сузана Гавазова и Елена Велевска ги покажаа своите омилени модели за ова лето, а со истите се пофалија на Инстаграм.

Сузе се одлучи за провокативен едноделен костим за капење, кој изгледа одлично на нејзината фигура. Оваа мини фотосесија ја направи на тераса, а наместо папучи на нозете носеше бели тренди патики. 

View this post on Instagram

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on


За разлика од својата колешка, Елена пак се одлучи за златен дводелен костим за капење. Целиот изглед го наполни со златна марама и очила за сонце.

 

View this post on Instagram

A post shared by ELENA VELEVSKA (@evelevska) on

На адресите на двете фолкерки пристигнаа многу коментари, од кои поголемиот дел беа пофалби за нивниот одличен изглед.

Може да ве интересира:

Сите мислеа дека се скарани: Велевска и Гавазова со заеднички настап