Готова за 15 минути: Миа Костова направи пица за чиста петка

Поранешната водителка и една од најактивните инфлуенсери во земјава Миа Костова, сподели супер рецепт со своите следбеници.

Имено станува збор за готова замрзната пица од The Pizza Place, која е од чисто македонско производство. Ваше е само да ја ставите во рерна, и за 15 минути ќе имате превкусен оброк на вашата трпеза.

- Од чист ќејф сакам да споделам со вас македонско производство, сосема случајно налетав на нив, па сакам да ви ги предложам како производ за чиста петка. Има неколку различни пици, има и вегетаријанска! Скроз готова пица со многу зарзават и супер тесто. Браво дечки! Чиста петка - напиша Миа, и уживаше во јадењето на рачно приготвената пица од врвни мајстори.

Покрај замрзнатите пици кои може да ги најдете во Веро, Viva Fresh Store, КАМ маркети или онлајн маркетот paket.mk, The Pizza Place има и одличен избор на пици на својата добро позната локација во Скопје. 


Токму една таква пица ве очекува во нашиот следен GIVEAWAY! Следете нè за повеќе информации!

*ПР објава