Хаос на социјалните мрежи! Ќе се шокирате кога ќе видите како изгледа Брена со и без Фотошоп (ФОТО)

Премногу Фотошоп или совршена професионална шминка?

Најголемата sвезда на поранешна Југославија, а денес најголема sвезда на Балканот, Лепа Брена е активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм. Сепак, се чини дека овој пат таа не го зела во предвид фактот дека Фотошоп на видео нема ефекти слични на оние што се користат на фотографиите.

Имено, Лепа Брена објави видео во кое најавува нови проекти. На тоа видео, таа се појави во лежерно издание и очигледно без шминка на лицето. Набргу потоа, на мрежите беа објавени фотографии во кои се споредува нејзиниот природен изглед и изгледот на фотографиите обработени од професионалци.

Погледнете ја разликата и проценете сами. Дали е воопшто неопходно толку многу Фотошоп, или Лепа Брена е sвезда на која не и требаат филтри? 

Фото: Инстаграм/srbija.v.i.p

Фото: Инстаграм/ lepabrenaaВидео: Инстаграм/ lepabrenaa

Можеби ќе ве интересира:

Најголемата sвезда на Балканот и најголемата светска ѕвезда живеат на иста улица: Кoја пејачка ѝ е сосетка на Лепа Брена?