Хороскоп за денес: Тежок ден пред викенд за неколку знаци

Овните да не се потпираат на роднините или членови на семејството, да не им оставате важни пораки, а Раковите да не ги сфаќаат зборовите на своите претпоставени премногу лично.

Овен

 Не потпирајте се на роднините или членовите на семејството, да ги пренесете важните лични пораки што ги оставивте. Веројатно ќе ги заборават. Конфликтот помеѓу професионалните и домашните обврски може да предизвика да пропуштите некоја можност.

 Бик 

Судбината е благонаклона кон колективните претпоставени. Лесно да се најде пристап до влијателни луѓе - тие тешко ќе одбијат да се приклучат на партнерство кое ќе ви користи. Не позајмувајте. Мал финансиски пропуст може да ви донесе финансиски трошоци и проблеми. 

Близнаци 

Ќе имате потешкотии во справувањето со финансиски проблеми, предизвикани од недоволно разбирање на материјата. Внимавајте на потврдата и добијте ги ветувањата во писмена форма. Ќе го зајакнете партнерството. 

Рак 

Не ги сфаќајте зборовите на вашите претпоставени премногу лично. Треба да покажете повеќе објективност во вашата врска со другите. Понекогаш е тешко да се прифатат шегите на другите. Не треба да страдате од прекумерно сомневање. Денес можете да барате забава.

Лав 

Тежок ден, анксиозноста ќе ве фати рано наутро. Глупавите озборувања и трачарење ќе се обидат да ви го одвлечат вниманието од вашата примарна должност. Дома, саканиот може да биде трпелив слушател. Истурете ги пред него вашите внатрешни грижи за да се чувствувате добро.

Девица 

Личните контакти се препорачуваат. Ќе добиете повеќе задоволство од вашиот контакт со цели групи. Откријте ги најдлабоките чувства и отворено искажете ги. Насочени сте кон интимни контакти. Правните формалности може да бидат решени со договор. 

Вага

 Не дозволувајте чувствата да го совладаат умот во справувањето со силна личност. Вашиот вроден шарм и тактики ќе ви бидат од корист. Би било добро да се  даде израз на акумулираната тензија, но, денес мора да бидете помеки во вашите постапки со претпоставените. 

Шкорпија 

Ќе имате проблеми со заштитниот систем на вашето тело. Вашата сакана сака да добие некоја порака од вас. Заштитата на здравјето на вашите деца ви одзема долго време. Влошувањето на нивното здравје ќе ги промени вашите планови за патување.

Стрелец

На прв план се појавуваат долгорочни финансиски проблеми. Бидете сигурни дека сте го проучувале прашањето пред да донесете важна одлука. Оние кои работат во банка, ќе имаат задоволство да се сретнат со многу важна личност. Бидете внимателни, имате одлична шанса да уживате и да работите во престижна институција за повисока плата. 

Јарец

Очекувајте неправеден третман од колегите, кои не ги прифаќаат работите на ист начин како вас. Ќе ви биде тешко да напредувате, посебно ако клучните фигури ве чуваат како резерва. Обидете се да ги разберете. Бидете внимателни со бизнис плановите.

 Водолија 

Во петокот ќе бидете загрижени за работата. Важни информации ќе бидат сокриени за вас. Нема да можете да ги најдете. Благодарение на вашиот шарм, правите гаф. Сега е моментот - да се сретнете со шефот и да барате покачување. Средете ги картичките правилно и вашата банкарска сметка ќе се зголеми. Вие сте целосно заслужни за промена на параметрите во вашиот договор за вработување. 

Риби

 Денес ќе биде убаво да се занесете во вашите омилени активности, но ќе откриете дека немате инспирација. Размислувањата зависат од прашањето како да се заработат пари. Една стара интимна пријателка ќе ве изненади. Вклучете го ангажманот во подлабока врска само ако сте убедени дека го сакате за себе.