Иван Босиљчиќ полни 43 години: Јелена Томашевиќ кратко и јасно за роденденот на сопругот (ФОТО)

Актерот Иван Босиљчиќ важи за еден од најшармантните мажи во регионов, а заедно со сопругата Јелена Томашевиќ пак, важат за еден од најхармоничните парови.

Денес згодниот актер полни 43 години, па Јелена кратко и јасно, но многу значајно му го честитеше роденденот на сопругот, а покрај пораката сподели фраерска фотка од Иван.

- Обожавам да прославувам родендени со тебе. Среќен нека ти е и овој 43-ти. Мојот маж - напиша таа.

View this post on Instagram

A post shared by Jelena Tomasevic Bosiljcic (@jelenatomasevic_official)


А Иван откри и дека му се исполнина роденденската желба:
View this post on Instagram

A post shared by Ivan Bosiljcic (@ivanbosiljcicofficial)