Изразени коски, воспалени образи, збрчкана кожа: Славната убавица непрепознатлива во канџите на анорексијата (ФОТО)

Американската актерка Тара Рид беше sвезда на едни од најпопуларните филмови и комедии кои ги насмеаа генерациите како „Американска пита“, sвезда на реално шоу и омилена холивудска девојка, но денес од таа титула речиси и не остана ништо.

Влезе во забавната индустрија како 6-годишно девојче, а како тинејџерка се појави во повеќе од сто реклами благодарение на прекрасното лице ...

Тара има 45 години, а последните години целосно го занемари актерството и се занимава со продукција, а вниманието на јавноста главно го привлекува со постојани естетски корекции и тежина што се движи во границите на анорексијата.

View this post on Instagram

A post shared by Tara Reid (@tarareid)Многу се зборуваше за нејзината зависност, проблеми со нарушувањата во исхраната, а од нејзините бујни облини останаа само градите, кои ги зголеми со импланти, а операцијата не помина баш најдобро, што може да се види на денешните фотографии.

- Изгледаше се полошо и полошо. Никогаш не мислев дека еден ден ќе имам такви ужасни брадавици“, изјавила таа.

фото:profimedia

Тара, исто така, направи операција на стомакот, поради што долго време не можеше ниту да носи бикини. Исто така, наводно, таа го оперирала лицето и инјектирала ботокс. Неодамна беше видена во јавност со момчето Нејтан Хауард, а судејќи по фотографиите, Тара не изгледа посвежо и се чини дека не успеала да се извлече од канџите на анорексијата.


Фото: Инстаграм