Каде е и што прави: Пејачката Романа по затворот се повлече од јавноста

Никој не ја ни спомнува, ниту пак се појавува некаде!

Откако на почетокот на октомври за прв пат ги откри сите детали за нејзиното апсење во Австралија и затворската казна за грабеж како гостинка во емисијата „Амиџи шоу“ на Пинк, пејачката Романа Паниќ се повлече од јавноста.

Таа подвлече дека дефинитивно става крај на приказната за невидениот скандал, за кој вреваа прашина домашните и медиумите во соседството со месеци, а по нејзиното гостување во емисијата на Огњен Амиџиќ, се чини дека таа целосно се повлече од јавноста.

Пејачката само еднаш се појави на модна ревија во главниот град на Србија, каде дефилираше во сив костум, со маска на лицето, по што не одеше на градски настани и не даваше интервју за домашни медиуми, ниту беше особено активна на социјалните мрежи.

Инаку, пред неколку дена, таа престојуваше во родната Бања Лука, каде помина време со семејството и најблиските пријатели.


Романа, инаку, призна дека сериозно размислува наскоро и да објави книга во која ќе ги претстави сите свои чувства, мисли и стравови за време на нејзиниот престој зад решетки. Таа дури сподели дел од својот приватен дневник со гледачите на Пинк на почетокот на октомври, кога беше гостин кај Амиџиќ.Фото: Instagram