Карантински роденден: Две сестри добија изненадување кое долго ќе го паметат

И покрај тоа што се заглавени во каранти, овие родители од Оклахома се решија родендените на своите две ќеркички да ги направат посебни. 

Џарел Вејд и неговата сопруга Витни обично ги слават родендените на своите две ќерки во ист ден, а возбудата во семејството трае со месеци. Но, за жал карантинот малку им ја уништи возбудата на малите девојчиња.

Родителите пак, не дозволија овој ден да не помине непрославен и направија неверојатно изненадување кои 4 - годишната Ана и нејзината две години постара сестра, Мери ќе го раскажаат долго.

Во видеото на ХАШТАГ.МК погледнете за што станува збор: