Карлеуша скршена од тага: Тажен ден и уште потажна порака

Точно две години се бележат денес откако светот и српската пејачка се прости од сопствената мајка, Дива Карлеуша.

Поранешната радио-водителка Дивна Карлеуша беше примена во болница во 2016 година поради проблеми со дишењето и белите дробови. Таа се јавила на лекар кога почнала да кашла крв, а потоа започнале тестови, а после тоа и третман. За жал, Дивна не успеа да се избори и покрај тоа што ја гледаа најдобрите експерти.

Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша, на својот Инстаграм профил објави насмеана фотографија од нејзината мајка, но со тажна порака:


- Само ги затворам очите и тука си ... го слушам твојот глас и сè е во ред. Те сакам, не грижи се - напиша Јелена.

Mеѓу погоренаведеното, Карлеуша пишува дека таа фотографија е направена додека одела заедно со мајка и на хемотерапија во болницата на Воено медицинска академија.

Додава и дека Дива била нејзин борец, засолниште од злото, нејзин мир и љубов...

Јелена и Душко Тошиќ ја однеле Дивна кај најдобрите експерти.


Foto: Youtube-Инстаграм