Карлеуша плачеше во шоуто, па се обрати до жирито на „Ѕвездите на Гранд“: Покажавте дека не ме сакате и не ме почитувате

Фото насловна: Instagram/karleusastar

- Дали Јелена плаче? - шокирано праша Марија Шерифовиќ

Српската пејачка и поп дива Јелена Карлеуша плачеше во новото шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде е една од 6-те членови на жирито.

Тоа може да се заклучи од најавата на шоуто, Јелена се потресе и плачеше во моментот кога жирито не пушти еден од натпреварувачите.

- Дали Јелена плаче? - шокирано праша Марија Шерифовиќ.

- Никогаш не плачела ... - додаде Вики Миjковиќ.

- Јелена плаче ... Тврдам дека си единствената девојка што може да биде sвезда, вие ѝ ги исековте крилјата на најглуп можен начин ... - рече Карлеуша, а потоа Снежана Џуришиќ и одговори:

- Се плашам дека ти, седејќи овде, ќе дадеше глас на ова - извика Снежана, а потоа Јелена продолжи:

- Исто така, покажавте дека не ме сакате и почитувате толку многу - рече видно вознемирена и плачејќи, на што членовите на жирито се возбудија и се обидоа да ја убедат дека не е вистина.

- Ќе биде напнато, ќе има солзи - беше најавата за ова четвртфинале на социјалните мрежи.Видео: Инстаграм/Ѕвездите на Гранд

Можеби ќе ве интересира:

Јелена Карлеуша во прегратка на друг маж: Еве за кој станува збор