Ким Кардашијан ја ископира Лепа Брена: Се дотера исто како неа пред 33 години (ФОТО)

Ким Кардашијан најави нова линија на костими за капење во стилот на осумдесеттите, а во најновото видео и серија фотографии изгледа речиси идентично како Лепа Брена пред речиси 40 години.

Познатата старлета ексклузивно најави серија свои нови костими за капење во духот на осумдесетите, со идентичен стајлинг каков што балканската пејачка носеше пред 33 години.


Иако фотографиите се направени оваа година, тие неописливо нè потсетуваат од Балканот на југословенската пејачка ѕвезда и нејзиниот предизвикувачки стајлинг што го форсираше во осумдесетите.


Овие ретро модели исклучително потсетуваат на оние што ги носеше Лепа Брена на почетокот на нејзината кариера, особено од времето кога пејачката беше во групата „Слатки грех“ или во спотот за песната „Миле воли диско“, во кој беше популарна пред 40 години, како и во видеото за песната „Робиња“, создадена пред 33 години.

Во продолжение погледнете ги фотографиите на Ким Кардашијан.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)фото: Инстаграм принтскрин