,

Ќерката на принцот Хари и Меган Маркл веќе има свој замок: Собата на малата Лилибет е како од бајка (ФОТО)

Ќерката на принцот Хари и Меган Маркл веќе има свој замок!

Иако, уште пред да се роди, нејзините родители одлучија дека нема да има официјални титули покрај нејзиното име, таа секогаш ќе биде принцеза за нив. Лилибет Дајана е родена минатиот петок, а веќе во неделата пристигна во топлиот дом со нејзината мајка Меган, каде нејзиниот татко Хари и брат му Арчи, пресреќни што друг член се придружи на семејството, подготвија специјално добредојде. Куќата која ја купија ова лето во Монтесит, Санта Барбара, има девет соби но две се посебни. Едната му припаѓа на двегодишниот Арчи, а другиот агол е украсен во сосема поинаков стил.

Нивната ќерка можеби не е принцеза, но таа веќе има свој замок, кој се чини како да излегол од некоја анимирана бајка на Дизни. Тоа е, всушност, креветче со посебна крошна - двете кули се поврзани со балкон, до кој се стигнува по скали. Сè е во бебешки розови тронови, дури и фасадата на замокот.

Лилибет Дајана ја чува специјален тим, кој гледа од терасата: коњи, мечки, леопард, лав, снешко Олаф ... И „sидовите“ на кулите имаат важна улога - тие се претворени во полици, на кои се распоредени книги и играчки. Дрвја се насликани на sидовите на собата, а мекиот кауч е поставен спроти замокот на бебето, каде веќе своето место го зазедоа големо плишано куче и перници во форма на срце.

И, дворот на луксузниот имот во Монтесит е претворен во мини Дизниленд. Арчи веќе игра на имагинативни уреди прилагодени за деца од предучилишна возраст и нема сомнеж дека неговата сестра ќе му се придружи веднаш штом ќе прооди.

Хари и Меган издвоија скоро 15 милиони долари за нивната оаза во Калифорнија минатиот јуни. Главната куќа, изградена во 2003 година во медитерански стил, има девет соби, 16 бањи, теретана, сауна, спа центар, тениско игралиште, базен, библиотека, лифт, просторија за игри, кино...

 Имотот е купен од рускиот бизнисмен Сергеј Гришин, а меѓу првите соседи се и Опра Винфри, Елен Деџенерис, Аријана Гранде, Орландо Блум и Кети Пери, Гвинет Палтроу.

фото:Profimedia
извор:hellomagazin.rs