Конечно ги врати дома - Тања Савиќ направи забава за синовите: Ги дочека со торти, балони и специјална порака (ФОТО)

После 15 месеци борба, пејачката Тања Савиќ конечно е со своите синови, а по тој повод им организираше прослава и сподели фотографии на Инстаграм со емотивна порака.

- Конечно дома. Синови на мајката. Фала му на Бога за сè. И многу ви благодарам, драги мои, за вашата огромна поддршка и бескрајната љубов. Ви благодарам што се радувате со мене денес... Ви благодарам на рајот за секоја порака за поддршка што ми ја испративте. Ве гушкам сите многу, и дај Боже да се случуваат само убави работи од денес - напиша Тања, а на масата може да се видат две торти,  балони и многу слатки.

Инаку минатата година, Тања Савиќ излезе во јавноста и изјави дека нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ, без нејзино знаење, ги зел синовите Ѓорѓе и Максим во Австралија. Нејзината борба беше долга, а пред неколку месеци откри дека добила старателство на суд и дека ќе оди да ги земе своите синови, што сега конечно се случи.

Вчера пејачката изнајми и лимузина со цел да ги донесе децата од аеродромот во Смедерево. Според тамошните медиуми, таа за тоа дала 560 евра.

извор: blic.rs

Разводот не е трагичен, трагично е да се остане во несреќен брак: Тања Савиќ испрати јасна порака