Костимите за капење на Наташа Беквалац: Ова се петте модели кои ќе ѝ стојат убаво на секоја жена (ФОТО)

Во овие костими за капење ова лето ќе изгледате заводливо, удобно и модерно.

Како што при секојдневното облекување избирате кои нијанси изгледаат добро во комбинација, така и при изборот на костим за капење треба да изберете нијанси кои ќе ви одговараат на тонот и тенот на вашата кожа.
Атрактивната боја на костими за капење е „половина од битката“ кога е во прашање убавото изгледање на плажа, затоа треба да знаете кои бои се вашите адути.

Наташа Беквалац на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии во костими за капење. Пејачката изгледа е верна на кројот кој одлично ја истакнува нејзината фигура. Издвоивме пет модели на костими за капење кои Беквалац ги носи, а можеби и вам ќе ви се допаднат.

1. Пепеласта боја за исончан тен

Оваа боја која го истакнува исончаниот тен. Наметка со иста боја дава некој заводлив изглед.

Костимот за капење треба да го изберете според вашиот вкус, но и да го имате предвид тенот и бојата на кожата.

Ако сте многу бледи, избегнувајте ги овие светли нијанси.

2. Розова - за огнени дами

Розевиот костим за капење никогаш не излегува од мода, даваат романтичен шарм. 

Костимот за капење на Наташа е монохроматски, практичен и добро им стои на жените со сите бои на коса и тен.

3. Златна - за раскошен и луксузен изглед

Златната боја лесно се комбинира со други додатоци за плажа - капа, чанта, очила. Сепак, внимавајте при изборот на златна нијанса на костими за капење. Бледата боја на кожата и златната нијанса на костимот за капење не одат многу едно со друго.

Но, на исончан тен, на секој ќе му стои добро.

4. Црна - класика

Да почнеме со тоа што едноделните костими за капење го стеснуваат струкот барем за неколку сантиметри, а нозете ги прават значително подолги! Што повеќе треба да се каже за овие модели? Покрај стандардните женски сомнежи кои се појавуваат при изборот на костими за капење, едноделните костими за капење секогаш се сигурен избор без разлика на типот на телото и атрибутите. Црната боја, освен што е вечна класика која изгледа феноменално на исончаната кожа, го има и тој омилен за сите „ефект на стеснување на фигурите“, кој им се припишува на повеќето слични нијанси.

Црн едноделен костим за капење треба да поседува секоја жена.

5. Црно бикини - класично, но и смело

Одличен избор се и дводелните црни костими за капење. Нема да погрешите дури и ако се одлучите за ваков модел. Сепак, не сите жени се чувствуваат удобно во микро костим за капење, па затоа се советува да го пробате пред да го купите и сами да процените.


извор:najzena
фото:instagram