Куќата ѝ е полна валкани алишта, наместо да ги испере, оваа мајка има друг приоритет: Позира за Инстаграм

Мајката на две деца, Џесика Рув, во видео на TikTok призна дека само преместува валкани алишта од соба во соба, надевајќи се дека проблемот сам ќе се реши.

Гордата „домаќинка“ го покажа својот огромен куп алишта и рече: „О, не! Алиштата за перење се разможуваат! Постојано ги преместувам од соба во соба со надеж дека ќе исчезнат!“

@craphousewife

Oh no! The laundry baskets are breeding! ##craphousewife ##mumjokes ##dogs

Oh No (Instrumental) - Kreepa

Џесика има вкупно пет или шест корпи валкана облека - но таа има други приоритети во моментов.

Бидејќи карантинот се‘ уште трае во нејзиниот град поради вирусот ковид-19, Џесика е осудена да ги поминува деновите дома. Се облекува во различна глам облека и позира за Инстаграм.Во светкави фустани, високи потпетици и висечки обетки, таа често држи чаша шампањ, вино - или своето куче.

На луѓето им се допаѓа искреноста на Џесика, а некои од коментарите под видеото на TikTok беа: „Иста ситуација е кај мене, одвоивме една просторија за валкана облека“.

View this post on Instagram

A post shared by Jessica Rowe (@jessjrowe)Други рекоа дека Џесика итно треба да го исчисти нередот бидејќи на овој начин целиот нејзин хаос ќе излезе од контрола.


Фото: Инстаграм/ТикТок

Видео: ТикТок