„Лажен профил и лажна наградна игра“: Пејачката Каролина Гочева мета на сајбер криминал

Се почесто на социјалните мрежи се појавуваат лажни наградни игри. Женски магазин, неодамна сведочеше за исто таква лажна наградна игра, а сега за истото сведочи и пејачката Каролина Гочева.

Таа на инстаграм приказна ги предупреди своите следнбеници дека наградната игра која се прави во нејзино име е лажна како и профилот кој ја промовира истата.

Поп ѕвездата упати апел до обожавателите да ја пријават страницата.

.