Леб за дијабетичари и сите кои се грижат за исхраната: Рецепт без брашно, трае со денови, ќе се задоволите со само едно парче!

Ако веќе треба да јадете леб - тогаш нека биде овој

Денес сите се плашат од глутен, дебелина, дијабетес и други болести на овој век. Оставете ги сите ваши стравови и направете леб што не дебелее, а е толку вкусен. Нема да ви е потребно брашно.

Состојки: 4 јајца, 100 мл вода, 90 грама ореви, 90 грама ленено семе, 90 грама лупен сончоглед, 90 грама сусам, 90 грама семки од тиква, малку сол и половина лажичка сода бикарбона.


Подготовка: Изматете ги јајцата и додајте сода бикарбона и вода, па сомелете ги сите семки во ситно брашно и замесете го лебот.

Печете 50 минути на 180 степени. Уживајте!

*ПР објава