Лејди Гага ја наследила убавината од неа: Погледнете како изгледа мајка ѝ на речиси 70 години

Лејди Гага гордо споделува дека потекнува од италијанско семејство, а њујоршката премиера на нејзиниот филм „Куќата на Гучи“ беше повод родителите на ѕвездата повторно да се појават во центарот на вниманието.

Тоа се Синтија и Џозеф Германота, родени во САД - таа во 1954 година, а тој - три години подоцна. Нивните родители имаат италијански корени, кои парот подоцна ги префрли во заедничкиот бизнис - ресторанот Joanne Trattoria во Њујорк.

Додека Џо е познат по тоа што работи како Интернет-претприемач и има ресторан, Синтија дипломирала јавна администрација, а потоа работела како менаџер во телекомуникациска корпорација.

Во 2012 година, г-ѓа Германота ја основаше фондацијата Born This Way со нејзината ќерка и стана претседателка на невладина организација чии активности се поврзани со младински иницијативи и ментално здравје.

Освен што е филантроп и активист, 67-годишната Синтија очигледно би можела да работи и како модел. Од нејзината убавина била фасцинирана дури и Салма Хајек, која споделила со Гага колку била импресионирана од изгледот на нејзината мајка.

Очигледно е дека пејачката ја наследила убавината од неа.Фото: Гетти/ Инстаграм/Лејди Гага