Леонтина со поддршка за Кристина Ковач: И таа се фотографираше без грам шминка и изгледа одлично (ФОТО)

Овој потег е поддршка на еден вид предизвик инициран од Кристина Ковач, а на кој се придружуваа многу жени од Балканската јавна сцена

Пејачката, композитор и основач на детскиот хор „Шаролија“, Леонтина Вукомановиќ, ги поминува јулските денови на одмор надвор од границите на својата земја со нејзината наследничка Луција, пишува Глоси.

Двете уживаа во сенката на карпестата плажа, а потоа решија да го снимат овој момент и да го објават на Инстаграм профилот на истакнатата музичарка.

„Ако ја ставам вака без шминка, ќе се каам, ако не ја ставам, ќе се каам ... поддршка на сите жени со добро срце, кои можат да бидат со и без шминка! “- напиша Вукомановиќ.


Овој потег е поддршка на еден вид предизвик инициран од Кристина Ковач, и се приклучија многу жени од Балканската јавна сцена, вклучувајќи ја и нашата Тијана Дапчевиќ.

Пејачката изненади со својот младешки изглед во шестата деценија од својот живот, а нејзината ќерка пораснала, а сега може со сигурност да се каже дека многу личи со Леонтина.

Таа ја доби Луција за време на краток брак со нејзиниот колега Филип Пат, со кого остана во коректни односи поради нејзината наследничка.


Фото: Инстаграм/ Леонтина Вукомановиќ

Можеби ќе ве интересира:

Марија Килибарда без грам шминка: Сите се согласуваат дека е најубавата водителка со најдобар стил (ФОТО)