Мајката на кандидатот сака размена со Карлеуша: Го дава сопругот за Душко

Фото: Printscreen/Zvezde Granda

Страхиња Живановиќ е еден од кандидатите кои стигнаа до шестиот круг, а благодарение на поддршката што ја пружи еден член на неговото семејство, кандидатот доби голема симпатија од Јелена Карлеуша.

Имено, неговиот татко, кој секогаш е дел од неговата поддршката, отворено и призна на дивата дека е нејзин голем обожавател, а тоа го докажа пред неколку месеци на Копаоник.

Имајќи предвид дека работи на најпопуларната српска планина, тој и овозможи на Јелена да се качи на жичарницата преку ред, што секако ја воодушеви. После тоа, тој и даде јавно ветување дека ќе биде нејзин личен бодибилдер, без никакво парично надоместување.

Во оваа прилика се јави и мајката на Страхиња, која ѝ рече на дивата дека во шестата рунда таа ќе биде во поддршка наместо сопругот затоа што таа имала еден предлог за неа.

„Секој ги знае темите на татко ми и Јелена Карлеуша. Сите ја прашуваат мајка ми како го дозволила тоа“, рече Страхиња во емисијата„ Ѕвездите на Гранд специјал “и додаде:

„Мајка ми ја најави својата поддршка за наредниот круг и рече дека ќе ја прашала Јелена за размена-трампа, но за разликата во килограми помеѓу Душко и тато, Јелена да го плати дополнително“.

Сите во студиото беа воодушевени од идејата и се смееја до солзи, а натпреварувачот додаде:

„Навистина, јас не пеам. Некаде мора да оствариме профит, а потоа да го удавиме тато. И мама да победи“, пишува GrandOnline.


Можеби ќе ве интересира:

Ќе се шокирате кога ќе видите што носи Карлеуша во чантата: Марија Шерифовиќ ја откри тајната