МАЛКУ ТИШИНА ВО ЧЕСТ НА МАЈА - поранешното момче Оми Димпоз со сеќавање на инфлуенсерката

Голем број на медиуми во Танзанија објавија за смртта на македонската инфлуенсерка и мејкап артист, Маја Mиa Јанеска, која почина на 39 годишна возраст. 

За неа се погласно се зборува дека извршила самоубиство со пиштол, а причината се уште не е позната – објавија повеќе танзаниски медиуми.

Охриѓанката која долги години години живеела во Танзија, околу две години била во врска со популарниот музичар Оми Димпоз. За време на свој настап во локалот Фиеста, завчера тој од публиката побарал неколкуминутен молк, во чест на Маја. Повеќе на Фактор.мк

Фото: Инстаграм