Манекенката Софија Мило очекува второ дете со фудбалерот Лука: Го откри полот и го покажа стомачето

Манекенката Софија Милошевиќ ја откри среќната вест и откри дека е бремена по втор пат.

Убавата манекенка Софија Милошевиќ позираше за насловната страница на новиот број на списанието „Ел“ и ексклузивно откри во интервју дека очекува уште едно дете со нејзиниот избраник Лука Јовиќ.

Дополнително, Софија во интервју за Elle зборуваше за мајчинството, животните приоритети и најболните моменти во процесот на градење самодоверба.

- Едвај чекав да ја споделам оваа добра вест со вас! Кога започнав со манекенство и кога за прв пат отидов во Њујорк, моето прво модно интервју беше за списанието „Ел“ и многу сум горда што сега сум првата бремена жена на нивната насловна страница - рече Софија на својот профил на Инстаграм каде ја објави насловната фотка на која го гали трудничкото стомаче.

View this post on Instagram

A post shared by SOFIA (@sofijamilo)


Во еден дел од интервјуто манекенката откри дека ќе роди уште едно момче.

-Чекаш уште едно момче. Во каков свет сакате да порасне и какви вредности сакате да му всадите? - гласи прашањето.

- Постојано размислувам за тоа во каков свет ги носам моите деца, во каква средина ќе пораснат, дали ќе можам да ги насочам на вистинскиот пат, и комплексно е прашањето на воспитување, како да им дадам се' без тоа да им штети. Мене, покрај мајка ми, ме гледаа и баба и дедо и тие се најдобрите луѓе што сум ги запознала и ме научија на основните вредности што сакам да им ги пренесам на моите синови - рече Софија и додаде:

- Прво, да бидат добри луѓе, но и борбени, да работат на нив во која било насока и да одат. Да се ​​биде добро информиран затоа што мислам дека денес е многу важно да се спротивставиме на манипулацијата. Сакам тие да бидат несебични, да ги почитуваат и ценат жените, и мене, и сите околу нив.

Не знам каков ќе биде нивниот карактер, но ќе се обидам да ги насочам колку што можам повеќе, што се однесува до жените, да се однесуваат со нив онака како што сакам некој да се однесува со мене: да бидат внимателни, несебичнт, да работат напорно и да ги вреднуваат вистинските вредности ..

Да потсетиме, Софија Милошевиќ и Лука Јовиќ се заедно околу две години, а парот се вери во Италија. Во септември минатата година, Софија роди момче, Алексеј.

извор:wanted.mondo