МАСИВЕН СРЦЕВ УДАР ДОЖИВЕАЛ НА ПЛАЖА: Во Грција почина д-р Александар Стојановски-екс директор на Клиничката болница-Штип

Д-р Александар Стојановски, поранешниот директор на Клиничката болница-Штип починал во Грција за време на својот годишен одмор. Според неофиоцијални информации кои кружат во градот, тој доживеал масивен срцев удар на плажа.

Штипјани, вознемирени од веста за младиот доктор, кој имаше само 45 години, велат дека д-р Стојановски живеел навистина здрав живот, со редовни спортски активности, но како што потенцираат, најверојатно срцевиот удар го добил поради претходниот стресен период. Повеќе на Фактор.мк


Фото: Тв Стар - Штип/screenshoot