Милош Биковиќ распали: Загрозени сме од еден непријател

Српскиот актер со интернационална слава Милош Биковиќ зборуваше по повод демонстрациите што избувнаа среде епидемијата во Белград и имаше една порака за сите оние што учествуваа, вклучително и надлежните органи.

Актерот на својот профил на Инстаграм објави кратко видео, а, како што рече, е најзначајно во целата оваа безнадежност што ја зафати целата планета.

Ние се бориме против чумата за која знаеме многу малку, сè уште нема лек. Нервозата и стравот се природни реакции во неизвесност, а Милош рече:

„Ако сте дома или на улица, што и да правите, тоа е ваш избор. Само една работа! Не го уништувај го градот! Тоа е нашиот град. Ако носиш униформа, не удирај човек кој лежи. Тоа не прилега на српски полицаец .Ние сме еден народ. И сите ние сега сме загрозени од еден непријател, а тоа е вирусот. Значи, ставете маски, облечете ракавици, воздржете се од насилство и останете здрави "...

View this post on Instagram

В Сербии беспорядки. Дай нам Бог мудрости и здоровья.

A post shared by Miloš Biković (@bikovic) on


Можеби ќе ве интересира и (ФОТО) На неговиот шарм паднаа многу девојки: Љубовниот список на заводникот Биковиќ