Модна инспирација од најдобро облечените Србинки: 5 идеи за комбинации за дочекот на Новата година (ФОТО)

Некои од најпознатите Србинки имаат интересни идеи...

Дочекот на Новата година е прилика која дозволува сѐ! Без разлика дали го прославувате во Милано или во својата дневна соба, можете да изгледате гламурозно колку што сакате, да носите сите светки до кои можете да дојдете, да го искомбинираат најкраткиот кроп топ со најкраткото здолниште и со највисоките високи потпетици...

Најлудата ноќ е ноќ за сјај и забава и ноќ на која речиси и да не можете да погрешите!

Меѓутоа, ако сакате проверена комбинација по вкус на водечките трендсетерки од нашите простори, задолжително погледнете ги модните комбинации на познатите Србинки кои се најмногу прикладни за новогодишната ноќ.

Ана Ивановиќ


Тамара Калиниќ

Сара Јо

Даниела Димитровска

Емина Јаховиќ

фото: Принтскрин / Инстаграм