На 40 години, три деца и тело како од модна писта: Елена Велевска е олицетворение на македонска убавина

Не дека жените во нивните 40- ти години не изгледаат убаво ( ако се следи трендот, тие се новите 20- ти години), ама фолк пејачката Елена Велевска навистина изгледа волшебно. 

Вито тело, негуван изглед, стилски усогласена, едноставно парира на светските музички диви. Мајка е на три деца, успева да ги усогласи сите обврски и секогаш да биде во топ форма. Така е и сега.

Елена на својот Инстаграм профил стави фотографии од костим за капење, и нема што да додадеме- Елена, изгледаш одлично!!!

Фото: Инстаграм