На голем празник Сузана Спасова стана баба: Какво име доби наследничката?

Познатата наша фолк пејачка Сузана Спасова стана баба, таа го доби своето прво внуче од ќерка си Теона.

Минатата година пејачката ја омажи ќерката во октомври

Среќната баба на својот фејсбук профил ја објави нејзината песна „Среќо мајкина“ и со песна ја сподели радосната вест и напиша: „Дар Божји за родителите и радост голема! На 30ти Септември, на ден празничен се роди мојата внука Клара. Да е жива, здрава, благословена, среќна, насмеана и распеана. Ти благодарам Боже!“.

Убаво име одбрале родителите за својата наследничка, инаку Клара значи јасна, бистра, позната.


Во неодамнешно инетрвју пејачката сподели и информации за таткото на нејзината ќерка. Таа тогаш рече, Теона е вонбрачно дете и дека таа го нема видено татко ѝ од бебе“.

Можеби ќе ве интересира:

ЛЕЈДИ ГАГА НА СВОЕТО ВРЕМЕ: Стилските лудории на Сузана Спасовска (ФОТО)